Nové modulárne miešadlo PTO ZP 120

Spoločnosť EISELE vyvíja nové modulárne miešadlo PTO ZP 120 pre lepšiu účinnosť a rýchlejšie výsledky miešania vo veľkých nádržiach a lagúnach

Sigmaringen (Nemecko), 27. septembra 2021 - Spoločnosť EISELE, popredný výrobca čerpadiel a miešadiel pre poľnohospodársky a bioplynový sektor, uvádza na trh miešadlo ZP 120 PTO, úplne novo vyvinutú verziu s modulárnym dizajnom a dĺžkou až 8 m, ktorý okrem svojej trvanlivosti ponúka aj vysoký miešací výkon. ZP 120 je poháňaný vývodovým hriadeľom traktora s výkonom najmenej 88 kW (120 k) a je vhodný pre farmy a bioplynové stanice s veľkými nádržami a lagúnami.

V závislosti od príkonu sú pre ZP 120 k dispozícii rôzne 2-listové vrtule s priemerom od 600 mm do 710 mm a voliteľné ochranné kryty. Optimalizácia geometrie vrtule má za následok lepšiu plynulosť, ako aj ťahový a cirkulačný výkon.

Hydraulické nastavenie sklonu na trojbodovom závese

K traktoru je pripevnený obvyklým 3-bodovým závesom podľa DIN ISO 730-1, kategória 3. S dvoma hydraulickými valcami miešadla PTO ZP 120 je možné nastaviť sklon až o 30 ° , čo zvyšuje flexibilitu pri použití a umožňuje proces miešania optimálne prispôsobiť príslušnej environmentálnej situácii.

Philip Gann, vedúci vývoja a dizajnu v spoločnosti Eisele, zdôvodňuje univerzálne použitie ZP 120: „Hydraulicky nastaviteľné miešadlo PTO ZP 120 z nehrdzavejúcej ocele je chytré mobilné riešenie pre široké spektrum aplikácií v poľnohospodárstve a sektore bioplynu na rôzne dĺžky a modularitu. Jeho kvalita a dlhá životnosť vyplývajú z vysokých výrobných štandardov, ktoré sú v spoločnosti Eisele normou, a z našich dlhoročných praktických skúseností s vývojom, výrobou a používaním miešadiel PTO. “

Spoločnosť Eisele štandardne navrhla zasúvateľné ochranné rúrky, kryt hlavy pohonu, vrtuľu a podpernú nohu z nehrdzavejúcej ocele (V2A), čím významne prispela k trvanlivosti miešadla PTO s nízkym opotrebením. Robustná hnacia hlava v olejovom puzdre z nehrdzavejúcej ocele podopiera a vedie hriadeľ pomocou kuželíkových ložísk. Je utesnený kvalitnými mechanickými tesneniami odolnými voči opotrebovaniu vo forme klzných krúžkov z karbidu kremíka (SiC), ktoré zaisťujú dlhú životnosť.

 

Modularita od krátkej po dlhú

Miešadlo PTO ZP 120 bolo vyvinuté tak, aby naplno využilo výhody modulárnosti. Modulárna konštrukcia pokrýva tri dĺžky (6 m, 7 m, 8 m), čo umožňuje užívateľovi vybrať si optimálnu dĺžku v závislosti od konkrétnej aplikácie a požadovanej pracovnej hĺbky. Modularita má ešte jednu výhodu. V nezmontovanom stave dodávky je dĺžka miešadla znížená na menej ako 5 m, čo zjednodušuje prepravu. Prirodzene, montáž zásuvného hriadeľa, ktorý má viacnásobné a bezúdržbové ložiská, je úplne bezproblémová.

Nové miešadlo PTO ZP 120 a dodávka náhradných dielov sú teraz k dispozícii prostredníctvom celosvetovej siete predajných partnerov Eisele.

O spoločnosti EISELE

Rodinný podnik Franz Eisele u, poháňaný desaťročiami odborných znalostí, Spoločnosť Söhne GmbH & Co. KG v nemeckom Sigmaringene ponúka viac ako 130 rokov inovatívne stroje a služby v odvetví poľnohospodárstva a bioplynu. Ako spoľahlivý partner s veľkým vertikálnym rozsahom výroby vyvíja a vyrába spoločnosť EISELE robustné a odolné miešadlá a čerpadlá „vyrobené v Nemecku“. Zhoda s najvyššími štandardmi kvality je zaistená vo vlastnom testovacom centre spoločnosti. EISELE tiež vyrába vlastné elektrické motory, ktoré spĺňajú požiadavky najvyšších tried energetickej účinnosti, a s viac ako 25 000 vlastnými výrobkami poskytuje veľmi dobrú podporu náhradných dielov. Dobre zavedený prémiový výrobca má úzku obchodnú sieť s obchodnými partnermi a zástupcami po celom svete a pokračuje v rozširovaní svojich medzinárodných predajných aktivít. EISELE v súčasnosti predáva svoje výrobky vo viac ako 60 krajinách.

Viac informácií nájdete na www.eisele.de.