Ponorné miešadlá GTWSU pre kalové a slalomové kanály

EISELE vylepšila svoju sériu ponorných miešadiel GTWSU pre kalové a slalomové kanály

Sigmaringen, 20. mája 2022 – EISELE, popredný výrobca čerpadiel a miešadiel pre sektor poľnohospodárstva a bioplynu, kompletne zrevidoval svoju sériu ponorných miešadiel GTWSU pre kanály. Dizajn nových miešadiel je teraz ešte pevnejší. Okrem toho bol prepracovaný vodiaci vozík a tryska, bola optimalizovaná geometria listov vrtule a bola zavedená nová technológia náboja. Vďaka svojej pevnej konštrukcii umožňujú miešadlá GTWSU 1040 (7,5 kW), GTWSU 1540 (11 kW) a GTWSU 204 (15 kW) efektívnejšie miešacie procesy a dlhšie prevádzkové časy aj pri veľmi vysokom obsahu sušiny.

Vrtuľa, vozík s tryskou a vstavané časti sú štandardne vyrobené z nehrdzavejúcej ocele (V2A), t.j. v oblasti substrátu nie sú žiadne časti z pozinkovanej ocele. Voliteľne dostupné pohony IE5 z vlastnej výroby motorov (voliteľne s frekvenčnými meničmi) umožňujú značné úspory energie. Z vylepšení profitujú predovšetkým veľké závody, ktoré čelia značnému množstvu substrátu, ako aj užívatelia, ktorí dbajú na kvalitu a prikladajú veľký význam nízkym nákladom na životný cyklus.

 

Nová tryska pre extrémne podmienky substrátu

Dizajn trysky je na trhu jedinečný. Prehĺbeniny v plášti dýzy a vynechanie prekážajúcich vzpier v hornej a bočnej oblasti zabraňujú spomaleniu prúdenia substrátu a hromadeniu plávajúcich vrstiev. Veľké priechodné rozmery a nedostatok prekážok umožňujú substrátu nerušene prúdiť. Výsledný sací efekt efektívne vťahuje plávajúce vrstvy. Nová tryska ponúka lepší výkon na farmách dobytka s extrémnymi podmienkami substrátu, najmä s viskóznym médiom pri chove dobytka.

Nové ponorné miešadlá GTWSU účinne zabraňujú tvorbe plávajúcich vrstiev v dlhých a širokých kalových kanáloch alebo slalomových systémoch. Masívna konštrukcia trysky a vozíka z nehrdzavejúcej ocele, ako aj optimalizovaná geometria vrtule a technológia náboja zaisťujú vyšší ťah a rýchlosť obehu, znižujú vibrácie a ponúkajú hladší chod, vyššiu odolnosť a predĺženú životnosť. Dvojlistá vrtuľa s veľkým priemerom efektívne mieša viskózne médiá pri stredne vysokých rýchlostiach. V spojení s energeticky účinnými pohonmi IE5 to prináša značné úspory energie počas prevádzky.

Hmotnosť a pevná konštrukcia jednotky zaisťujú efektívny odvod tepla. Vysoká tesnosť umožňuje ponorenie do hĺbky 25 m v substrátoch s teplotou do 65°C. Mechanické upchávky v kryte sú umiestnené na strane motora aj média. Trieda izolácie podľa IEC 34-1 je 155 °C, ale 180 °C (trieda izolácie H) je možné dosiahnuť aj s pohonmi IE5. To je vynikajúca hodnota pre maximálnu prípustnú teplotu izolácie motora.

Individuálne plány na vyžiadanie

Na požiadanie poskytuje Eisele individuálne plány a návrhy riešení miešadiel na základe údajov o zariadení a substráte. Navyše existuje funkčná záruka, aby si obsluha mohla byť istá maximálnou bezpečnosťou. Nová generácia zmiešavačov prináša značné úspory nákladov na energiu – a to sa vypláca najmä pri dlhej životnosti.