Ultra prémiové ponorné miešadlo GTWSB 206-E

Sigmaringen, 7. júna 2021 - EISELE, popredný výrobca čerpadiel a miešadiel pre poľnohospodárstvo a bioplyn s viac ako 130-ročnou tradíciou spoločnosti, je jednou z prvých spoločností, ktoré majú vodotesné ponorné miešadlo s pohonom 15 kW. S modelom GTWSB 206-E uvedeným na trh v súlade s triedou energetickej účinnosti IE5. Nariadenie o ekodizajne EÚ popisuje túto kategóriu ako „mimoriadne prémiovú účinnosť“.

Energeticky úsporný motor dosahuje účinnosť viac ako 96% a ponúka najväčší potenciál úspor, aký je v súčasnosti na trhu možný. 

Odteraz je k dispozícii naše energeticky efektívne ponorné motorové miešadlo GTWSB 206-E. Nové miešadlo Eisele je vybavené energeticky úsporným motorom 15 kW, ktorý zodpovedá energetickej triede IE5 (ultra prémiová efektívnosť), pričom má najvyšší potenciál úspor, ktorý je momentálne dostupný na trhu.


Nová vrtuľa pre lepšie výsledky miešania

Spoločnosť Eisele kompletne prepracovala širokú vrtuľu ponorného miešadla a optimalizovala prietok. Hladkosť chodu sa mohla výrazne zlepšiť po rozsiahlych meraniach v internom testovacom a skúšobnom stredisku.

Revidovaná geometria krídla a nový výrobný proces výroby náboja tiež zaisťujú zvýšenie ťahu s výrazne nižšou potrebou energie, ako aj lepšie výsledky miešania a dlhú životnosť. Nové vrtule z nehrdzavejúcej ocele sú teraz sériovo dodávané v ponorných miešadlách Eisele GTWS, GTWSB a GTWSI-EX.

Stabilná konštrukcia a vlastná výroba motorov zaručujú dlhú životnosť typickú pre výrobky Eisele. Koordinovaný frekvenčný menič zaisťuje v GTWSB 206-E plynulú reguláciu otáčok, ktorá sa optimálne prispôsobuje rôznym prevádzkovým podmienkam.

V porovnaní s komerčne dostupnými ponornými miešadlami, ktoré nemajú frekvenčný menič a zodpovedajú nižším triedam energetickej účinnosti, je doba návratnosti nového modelu GTWSB 206-E čisto matematicky vyjadrená iba okolo dvoch až troch rokov.


Môže byť použitý takmer v každej bioplynovej stanici 

Nové ponorné miešadlo GTWSB 206-E od spoločnosti Eisele mieša aj extrémne viskózne médiá pri kontinuálnom použití energeticky efektívnym spôsobom v zariadeniach na výrobu bioplynu za účelom výroby tekutej hmoty.

Je schválený pre teploty podkladu do 65 ° C a do hĺbky ponorenia 40 m, a preto je vhodný na použitie takmer v každej novej alebo existujúcej bioplynovej stanici. Početné komponenty príslušenstva a elektrický kábel s ochrannou hadicou ponúkajú širokú škálu možností inštalácie a použitia.